Мислеле дека спие Германец (65) умрел во метро, не се знае колку долго се возел мртов


Патник за кого се мислело дека спие во исправена положба додека се возел во подземна железничка во Берлинм всушност бил мртов.

Metro-u-BerlinuНема траги од насилство, па се верува дека умрел од природна смрт.
„Не знаеме колку долго се возел мртов ниту пак причините за неговата смрт. Нема траги од насилство и се претпоставува дека умрел од природна смрт“, изјавила портпаролката на берлинската полиција.

Тој бил откриен во 5 45 часот во воз во една подземна станица во Берлин, кога возачот се обидел да го разбуди Веднаш ги викнал болничарите кои само прогласиле смрт.

Share Button
Љубиша Владимиров

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1