Мислеше дека умира: моторџија сними порака додека лежеше во провалија, а потоа се случило чудо (Видео)


Кевин Дипенбрук (41) откако паднал од својот мотор по тешка сообраќајна несреќа, снимил видео порака за своите најблиски мислејќи дека ќе му биде последна шанса да им се обрати. Тој лежел беспомошен во еден шумски предел на границата помеѓу Тенеси и Северна Каролина во САД додека чекал некој да го најде.screenshot_73

Не можел да се помрдне и да побара помош, па решил да им сними порака на своите најблиски.

-Жал ми е. Навистина за*бав работа. Сега е околу 10.30 часот, а веќе некое време лежам тука. Паднат сум во провалија и не можам да мрднам. Ве сакам и бев навистина глупав, вели тој пред да ја исклучи камерата.

За среќа Кевин го пронашле и болничарите и успеале да го спасат, но неговиот другар кој исто така бил на моторот со него во сообраќајката го загубил животот.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1