Мистерија: Русите нашле чудовиште на длабочина од 1,5 километар под Арктикот


На длабочина од 1,5 километри во водите на Арктикот руските научници од Владивосток откриле непознато суштество со џиновска големина.

artikНаучниците  истражувале во арктичкиот регион  на длабочина од 1600 и 2000 метри и со помош на специјалниот апарат Клавесин регистрирале ситни делови на некој жив организам, но не било можно да се определи за кој организам станува збор, пишува Руски весник.

Со дополнително проучување научниците сфатиле дека тоа суштество има џиновски размери.

Ова животно тргнало на апаратите и почнал да ги тресе, а на нив останале видливи гребаници и вдлабнатини.

Членовите на експедицијата одлучиле да ги консултираат биолозите, кои ги погледнале снимките од арктичките води, но тие потврдиле дека овој вид на организам не е познат досега.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1