Мистеријата решена – Не е Стив Џобс на сликата – еве кој е


Интернет заедницата полемизираше минатата недела за фотографијата на која во позадина се гледа човек во количка кој неверојатно потсетува на Стив Џобс.stiv djobs

Љубителите на теоријата на завери веднаш застанаа во одбрана на тезата дека тој е всушност жив, но дека само сакал да се повлече.

Други оставаа коментари дека се работи за фотомонтажа, но насликата всушност е човек со име Енди Хан.

Тој изјавил: „Не сум Стив, но сум во Рио и жив сум! Фотографијата настанала на 3 август додека мојот асистент Луиз и јас го поминувавме попладнете во близина на Копакабана. Еден човек поминал крај нас и не фотографираше“, објаснил Хан.

endi-han

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1