Мистериозна смрт: Финалистот на „Идол“ пронајден мртов!


Пејачот Мајкл Џонс, кој своевремено стасал до финалето на американската верзија на натпреварувањето „Идол“, е пронајден мртов во 35-тата година од животот.

hitportal-majkl-dzounsОваа информација ја објавил менаџерот на пејачот на Твитер.

– Со тешко срце објавуваме дека нашиот пријател Мајкл Џонс почина. Засега нема да објавуваме информации за неговата смрт и ве молиме за приватност поради неговото семејство – напишал менаџерот на социјалната мрежа.

Неофицијално, причината за смртта на Мајкл е затнување на крвните садови на ногата.

– Мојата мајка го однесе Мајкл во ургентниот центар во четвртoкот откако се пожали на болка во ногата. Тој мислеше дека стаnува збор за затнување на крвните садови бидејќи ногата му беше отечена и сина – рекол пријателот на Мајкл, Тори Гимбли.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1