Мистериозна смрт на преведувач од Тетово


Шок и неверување завладеа кај роднините и пријателите на 56-годишниот Рефет Кадрија од Тетово, кој беше пронајден мртов вчера попладне на земјен пат во близина на автопатот Гостивар – Тетово, пишува Утрински весник.policija-lenta-540x312

Чесниот човек, сопруг и татко на три деца, почитуван во околината, вработен како преведувач од чешки јазик во угледна меѓународна институција, заврши со два куршума во главата и во стомакот. За блиските роднини на Кадрија, кој во вторникот беше пријавен за исчезнат, нема сомнеж дека тој е убиен, пишува Утрински.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1