Погребана младата Драгана, три дечиња низ солзи „Мама е на небото“


Жртвата од Србија која нејзиниот сосед на лице место ја усмрти со својот автомобил, беше испратена вчера во вечното живеалиште.

Од 29-годишната Драгана Милановиќ која зад себе остави три малолетни дечиња, голем број пријатели како и семејството ја испратија во нејзиниот вечен дом, со неизмерна тага.draganataga

– Им рекоа на дечињата дека мама е сега на небото. 5-годишната Милица постојано извикуваше…Мама е на небото, вели извор на српските медиуми.

Најстарото братче кое има 9 години се држело цврсто обидувајќи се да не им покаже на помалиот брат и сестричката колку му е тешко.

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1