Мистериозна смрт во Куманово: Момче ја пронајде мртва својата девојка (27), немало траги на насилство


Вчера попладне 13,20 часот во Куманово на ул.„Браќа Филиповиќ“ во куќата на Ф.И. (28), била пронајдена почината неговата девојка М.К. (27) од Куманово. Од страна на екипа од Итна медицинска помош била констатирана смрт, без видливи траги на насилство.Увид на местото на настанот извршила увидна екипа од СВР-Куманово.

По наредба на Јавен обвинител телото на починатата било предадено во Институтот за судска медицина за обдукција.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1