Мистериозна смрт: Во шума пронајдено тело на 15 годишна девојка (Видео)


Телото на Хелен Фарел, петнаесетгодишното девојче од Британија, е пронајдено во петокот вечерта во шума во околината на замокот „Зелени хотел“ во Кендал. 

news_105714 135747574812Семејството на трагично загинатото девојче замолиле за приватност во овие, за нив, тешки моменти.
Околностите под кои девојката починала засега не се познати. Полицијата само соопштила дека ќе покренат истрага да се утврди причината за смртта, која засега за нив не им изгледа сомничава. Петнаесетгодишната Елена била талентирана и наградувана по натпреварите за свирење на виолончало. Нејзините пријатели, поставиле видеа на „youtube“ во знак на нејзино сеќавање.

Share Button
Љубиша Владимиров

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1