Мистериозно видео: Што е снимено на небото?


Снимка која беше поставена на интернет предизвика големо интересирање кај поборниците на теориите за НЛО но дури и на оние кои не веруваат во вонземјани. За само неколку часа илјадници ја прегледале снимката и прашањето е секогаш исто –

117354755051de9ef7dbbcd527445123_origШто е тоа што е снимено на небото?

Најверојатно е појава до која дошло поради прекршување на светлината која продира преку кристалите лед кои се во облаците. Ова појава е наречена ,,Лажно сонце“(parhelion).

Сепак ова објаснување не ја спречи дебатата – дали се вонземјани или некои нов уред на САД за следење или можеби ефекти од ХАРП – Погледнете.

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1