Мицкоски: По една година чемер и јад, ќе започне падот на Заев


Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски при денешната посета на Штип рече дека оваа една година како на власт е СДСМ ја одбележале чемер и јад, па антивладиниот протест на 2 јуни ќе биде почетокот на падот на Заев.

– На 2 јуни ќе се собереме пред платото на Владата на Република Македонија каде што ќе ја одбележиме оваа една година на чемер и јад, влада на СДСМ предводена од Зоран Заев. Ќе понудиме решенија, нови политики но и ќе започне падот на владата на СДСМ, која што се надевам дека ќе биде конечно поразена на предвремени парламентарни избори – изјави Мицкоски.

На новинарско прашање дали протестот значи и предвестие за предвремени парламентарни избори, тој рече дека се надева оти ќе се создадат услови тие како опозиција да се чувствуваат комотно и да излезат на избори за да ја поразат оваа, како што вели, ненародна влада.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1