Мицкоски: Подготвен сум да бидам премиер на Македонија


Лидерот на опозицијата Христијан Мицкоски се огласи и на Фејсбук со делови од интервјуто за МТВ синоќа.

– Го повикавме владејачкото мнозинство да се одважи, ако навистина имаат таква доверба кај граѓаните, ако се самоуверени како што кажа Зоран Заев дека ќе добијат нов четиригодишен мандат, еве можност да излеземе и да се соочиме пред граѓаните и навистина да видиме каква е вредноста на овие политичари, напиша тој.

Додаде дека е подготвен да биде премиер на Република Македонија.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1