Млада скопјанка депортирана од Германија, со лисици изнесена од скопскиот аеродром


Вчера во 17.00 часот на ГП Аеродром „Александар Велики“-Скопје, како депортирано лице од Германија, допатувала С.А. (18) од Скопје.aerodrom petrovec mk

По извршена проверка констатирано било дека истата евидира со мерка „Апси“.

Истата е лишена од слобода и во 19.25 часот е предадена на полициски службеници од ПО Петровец за понатамошна постапка.

На скопскиот аеродром вчера по извршената проверка, било констатирано дека лицето С.З. (25) од Куманово евидира со мерка „Апси“. Лицето е лишено од слобода и во 21.30 часот е предадено на полициски службеници од ПС Гази Баба за понатамошна постапка.

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1