Младо момче се бори за живот на скопските клиники откако било прободено со нож вчеравечер


Пред угостителски објект во близина на споменикот „Скендербег“ во Скопје, вчера половина час пред полноќ, непознати лица со остар предмет му нанеле убодна рана во пределот на срцето на младо момче.

Се работи за 24-годишниот М.Б. од селото Грчец, скопско, кој бил пренесен во Клинички центар Скопје, каде што му била укажана лекарска помош.

Полицијата денеска информира дека момчето се наоѓа во животна опасност.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителите и за целосно расчистување на случајот.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1