Земјотрес од 4,1 степен денеска ја здрма Македонија, еве каде бил епицентарот


Според информациите земјотрсот е со јачина од 4,1 степен, а епицентарот е помеѓу Јанкоец и Ресен.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1