Младоженец и невеста повредени вечерва во страшна сообраќајка кај Охрид


Пред помалку од половина час на патот од Свети Наум кон Охрид се случи тешка сообраќајна незгода, во која настрадаа младоженец и невеста, информира Вечер.

фото: Вечер

фото: Вечер

Младоженците се враќале од свадбената веселба кога младоженецот изгубил контрола над возилото. Тој е тешко повреден, а невестата, која е бремена, поминала со полесни повреди.

 

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1