МНР во паника – Лајсна падна врз терасата на министерот Никола Попоски


mnr novo zgradaВрз терасата на канцеларијата на шефот на дипломатијата, Никола Попоски, падна новата украсна лајсна, јавува плус инфо.

Од силниот удар, вработените во МНР ги фатило паника, па веднаш го алармирале и обезбедувањето.

Стручни екипи на градежната фирма АД „Бетон“ која ја градеше зградата констатирале штета. Уште утре ќе стартуваат со санацијата.

Плус инфо

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1