Еврокомесарот Филе во ненајавена посета на Македонија


ivanov_fileЕврокомесарот Штефан Филе денеска ненајавено дојде во Македонија на средби со премиерот Никола Груевски, со претседателот Ѓорге Иванов и со лидерот на СДСМ Бранко Црвенковски.

Како што пренесува „Дневник“, главна тема на рзговорите била надминување на политичката криза во земјава.

Филе побарал сите политички чинители да се фокусираат на добрососедските односи како услов Македонија да добие позитивен пролетен извештај од Европската Комисија

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1