Молотов коктел фрлен врз автомобилот на најпознатата македонска бизнисменка


Молотов коктел ноќеска бил фрлен врз автомобилот на Кираца Трајковска од Фершпед, дознава Пресс24 од жители на улицата Јадранска каде што се случил инцидентот.

Според нивните извори нема повредени, а настанала само материјална штета.

Според првичните информации се работи за возило Цитроен со скопски регистарски таблички.

molotov

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1