Момче и девојка на возраст од 23 години пронајдени мртви во автомобил во Припор


Безживотни тела на две млади лица  на возраст од 23 години попланево се проанјдени мртви во автомобил во Припор, дознава Сител од полициски извори. Според информации на порталот, двете лица утрово по новогодишната забава заминале да водат љубов во Припор.

Фото - Сител

Фото – Сител

Лицата С.Д. (1991) и А.Ј. (1991) пронајдени се  мртви попладнево. Според неофицијалните информации, починатите лица биле пронајдени голи во автомобилот и најверојатно се загушиле од издувните гасови.

Од полицијата ја потврдуваат информацијата.

Телата на починатите било во автомобил марка „опел корса“ кое било паркирано во гаража на улица Христо Татарчев 20,  број 13.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1