Скопјанка усмртена кај Кисела Вода


Шеесет идвегодишна скопјанка го загуби животот во петокот беше удрена од возот на релацијата Скопје – Битола во населбата Кисел Вода.

vozzz500

Несреќата се случила 17:17 часот на делот од пругата меѓу железничка станица Скопје и железничка станица Лисиче, во населба Кисела Вода спроти станицата за Технички преглед на моторни возила, при што загинала Т.Н. (62) од Скопје.

Жената пд здобиените тешки телесни повреди починала на лице место.

Железничкиот сообраќај на тој дел од пругата бил во прекин до 21:40 часот, поточно до завршување на увидот од екипа на СВР Скопје.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1