Момче испеа песна од Тоше Проески и ја расплака Леонита (видео)


Навистина добра интерпретација на „Тајн моја“.  Младиот натпреварувач од „Пинковите ѕвезди„ со неверојатната интерпретација ги воодушеви членовите на жирито.

leontina

Во новото издание на “Пинк ѕвезда”, судејќи по коментарите, по брилијантната изведба на баладата на Тоше Проески, лансира нова пејачка ѕвезда на овие простори.

Тој рече дека е многу приврзан за оваа песната, затоа што ја сака мајка си, која е Македонка.

– Ова е неизмерно добро – со воодушевување изјави Хари Мата Хари.

– Постојат многу големи пејачи, кои се обиделе да ја испеат оваа песна. Никој од нив не стигна дури до 30 отсто од твојата интерпретација – беше коментарот на Гоца Тржан.

Најемотивно реагираше Леонтина кој не можеше да ги споре солзите.

– Тој толку пее како Тоше, тоа беше неверојатно – едвај успеа да го изрече својот коментари.

Погледајте го видеото:

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1