Момче од Жупа уценувало 17-годишно девојче со нејзините разголеми фотографии


Надворешната канцеларија за криминалистички работи Дебар поднесе кривична пријава против Р.А. (22) од с. Елевци, Центар Жупа, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело “уцена”.

Р.А. набавил фотографии со експлицитна содржина од 17-годишно девојче и се обидел да ја уценува. Од неа побарал и други фотографии, а дел од фотографиите преку социјалните мрежи ги испратил на нејзиниот татко.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1