Момче претепано во автобус на ЈСП


policiskaakcija1Вчера попладне околу 18 часот и 40 минути, на автобуската постојка кај Бит Пазар во Скопје, неколку малолетници при влегување во автобус на ЈСП со број 50 физички го нападнале 18-годишниот Х.С. од Скопје и скршиле прозорско стакло од автобусот, по што избегале во непознат правец.

Полицијата работи на случајот.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1