Момче пронајдено мртво во Кумановска река


Дваесет и две годишниот Мартин М. од Куманово пред малку е пронајден починат.

Неговото тело е извадено од Кумановска река и истото е предадено на обдукција.vardar trup

Вчера полицијата информираше дека на 31-ви јануари неговата мајка пријавила дека околу 17 часот се одалечил од дома во непознат правец.

Кои се причините за смртта на младото момче ќе бидат утврдени по завршување на обдукцијата.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1