Патот Штип – Радовиш затворен за сообраќај


Општина Штип ги известува граѓаните дека патот Штип – Радовиш е затворен за сообраќај.

Сообраќајот е во прекин бидејќи има излевање на Брегалница кај 4-тиот километар.poplava5

-Сите кои патуваат кон Лакавичкиот регион да го користат алтернативниот пат од клучката кај Три Чешми кон Радовиш. Водениот бран од браната Калиманци пристигна во Штип. Заради зголемено ниво на водата, се аплеира до граѓаните да бидат внимателни, стоката да биде повлечена на повисоки места и да се избегнува близок приод до реката, апелираат од општината.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1