Момче се самоубило откако мајка му го исклучила интернетот


Осумнаесет годишниот Пол Бикл извршил самоубисто по конфликтот со мајка му поради компјутерски игри.

Бидејќи мајка му се пожалила на големата врева, почнал да псуе и вика по неа, па вревата станала уште понеподнослива.

204900-policija2

– Доколку не го запреш ова, ќе го исклучам, се заканила мајката и ја прекинала интернет конекцијата, по што Пол излегол од куќата.

Неколку часа подоцна, полицијата се појавила на нејзината врата и ја информирала мајката дека синот загинал скокајќи од мосот.

Дона Браун е свесна дека не е виновна за смртта на нејзиниот син кој се лекувал од клиничка депресија. Тој имал проблеми со опсесивно-компулсивно нарушување.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1