Момчето на убиената новинарка: Планиравме венчавка, ова требаше да и биде последниот ден на работа


Алисон Паркер, новинарката која брутално ја уби нејзиниот поранешен колега во текот на емисијата која се емитуваше во живо, штотуку наполнила 24 години.

Планирала венчавка со колега од ТВ станицата. Во текот на јавувањето во живо во утринската програма, поранешниот колега наишол и одеднаш започнал да пука.ubi

Во крвавиот поход на Вестер Фланаган убиени се Алисон и снимателот Адам Вард (27), а ранета е и нивната соговорничка Вики Гарднер.

Најмалку осум куршуми биле истрелани.

Крис Хертс, водител во истата ТВ станица, на твитер објавил дека тој и Алисон криеле од јавноста дека се заедно веќе девет месеци и планирале венчавка. Исто така додал дека неодамна се свршиле и водителката се преселила во неговиот стан.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1