Монструм: Денеска сведочат роднините на убиените момчиња


Денеска во Основниот суд Скопје 1, продолжува судскиот процес за случајот “Монструм“ во кој што шестмина се обвинети за петкратното убиство кај Смилковското езеро.

monstrum2Денеска пред судот треба да зборуваат најблиските на жртвите – родителите на четирите убиени момчиња Филип Славковски, Кире Тричковски, Цветанчо Ацевски и Александар Наќевски, и најблиските на убиениот рибар Борче Стефановски.

Обвинетите Агим Исмаиловиќ, Фејзи Азири, Рами Сејди, Хаки Азири веќе ги дадоа своите искази пред судот.

Африм Исмаиловиќ и Алил Демири кои се товарат за директно извршување на убиството се во бегство и им се суди во отсуство.

Максим

slikaborceubien214

slika od decata

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1