Монструмот кој ја уби Антонија проголта жилети во затвор


Драган Паравиња (45) кому во Жупанискиот суд во Шибеник му се повторува судењето за обид за силување и тешко убиство на малолетната Антонија Билиќ од јуни 2011 година, повторно е во болница.

Sibenik ,19.10.2012 - Dragan Paravinja proglasen krivim i osudjen na 40 godina zatvora

Веќе подолго време ја одбива затворската храна, а сега проголтал жилети.

Во вторникот почувствувал болки во желудникот.parav antonija

 

Тој е однесен во болница, каде веднаш не можеле да откријат за што се работи. Вечерта повторно го донеел и тогаш е откриено дека има жилети во дигестивниот тракт.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1