Морничаво откритие на полицијата – 14 год девојче силувано од 100 мажи и искасапено, а месото изедено


Sarlin

Британката Шарлин Даунс (14) исчезнала на 1 ноември во 2003 година, полицијата верува дека била силувана од повеќе од 100педофили, по што е брутално убиена.

Шарлин исчезнала во британскиот град Блекпул. Откако била сексуално злоставувана од над 100 мажи таа е брутално искасапена, а дури постојат информации дека нејзиното тело откако било искасапено – била изедена, непотврдени информации на медиумите говорат и дека има индиции дека нејзиното месо завршило во сендвичи во некои ресторани, но полицијата се сакала да ги коментира овие сознанија.

Британија пред 10 години била потресена од морничавата приказна за девјчето Шарлин. Иако многу малку се знае за овој случај, полицијата од 2003 до 2007 успеала да дојде до податоци дека таа е една од многуте тинејџерки која била искористена за секс со повозрасни мажи.

Charlene-DownesДури веруваат дека расветлувањето на нејзиниот случај ќе помогне во расветлување на уште едно киднапирање – на Paige Chivers (15), која исчезнала во исиот град .

Се надеваме дека сега пријателите на Шарлин ќе ни дадат повеќе информации за тоа што тогаш се случило со оглед на тоа дека сега се возрасни личности, а тогаш беа млади и веројатно исплшени.

Веројатно некои од нив сега имаат и семејство и деца, па може ќе почувствуваат одговорност да откријат што се случило со Шарлин- изјавил Andy Rhodes, заменик шеф на полицијата.

<u

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1