Москва: Одложени 49 авионски летови, а 16 се откажани поради снег


Околу 49 авионски летови се одложени, а 16 се откажани на московските аеродроми Внуково, Домодедово и Шереметјево поради снег.

Метеоролозите во текот на ноќта најавија снежни врнежи во регионот на Москва.

Се прогнозира дека температурите во рускиот главен град ќе достигнат до минус 12 степени Целзиусови.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1