Моторџија загина на патот Прилеп-Скопје, удрил во рекламно пано


На 20.07.2015 година, околу 05,00 часот на регионалниот пат Прилеп-Скопје случена е сообраќајна незгода во која Влатко Т. (32) од Прилеп управувајќи моторцикл „Сузуки“ удрил во рекламно пано.

Од здобиените повреди возачот починал на лице место. Од страна на ПС Прилеп излезено е на местото на настанот и извршен е увид и се работи на целосно расчистување на случајот.

soobrakajka-str-motor-670x280

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1