Воз прегази жена кај железничката станица во Прилеп


На 19.07.2015 година, околу 23,10 часот на железничката станица во Прилеп случена е железничка незгода во која патничкиот воз кој се движел на релација Велес-Битола удрил во засега непознато женско лице, кое починало на лице место.

Од страна на ПС Прилеп излезено е на местото на настанот и извршен е увид и се преземаат мерки за утврдување на идентитетот на починатото лице како и целосно расчистување на случајот.

voz-udri-covek-213673479001367347932_thumb_medium490_0

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1