Moжеби и вие сте „дете виножито“, а не знаете


Можеби цел живот сте виножито дете, а тоа да не сте го знаеле.

Дете виножито е бебе родено по неколку спонтани абортуси или мртвородени деца.

Така се викаат, бидејќи таквите деца доаѓаат како виножито после невреме. rainbowbaby

По тажното губење на детето, се раѓа виножито, односно насмевката на новороденчето кое се изборило за живот.

Личниот блог на една мајка која поминала низ неколку загуби, ги обедини жените ширум светот кои имале проблеми со бременоста.

Оваа тексашка мајка со една фотографија успеа да ја раскаже оваа неверојатна приказна.

Седум жени ги држат децата во раце. Секое од нив е едно виножито за своите родители.1rainbowbay

Токму оваа фотографија покрена цело движење на мајки кои се соочиле со вакви загуби, а отворени се многу форуми за нивна поддршка.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1