Мртов глушец во пакување со ориз купено од Лидл


Човек кој пазарел во ланецот маркети во Лидл останал зачуден и згрозен кога во пакет со ориз пронашол мртов глушец. Ричард Лич седнал со своето семејство да вечера и го отворил пакувањето со ориз и се згрозил од тоа што го видел внатре, мртов глушец во пакувањето со ориз.

Ричард ја објавил фотографијата на социјалните мрежи и се обратил со коментар на официјалната страна на Лидл маркети во Британија.

Од маркетот Лидл му одговориле на твитот дека ќе го разгледаат неговиот проблем.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1