Мртов маж лежи во центарот на Скопје


Мртов маж лежи во близина на Железничка станица. Поточно на булеварот „Кузман Јосифовски Питу“ е најдено тело на машко лице.zeleznicka transporten centar mk

Како што информираат од МВР, на телото нема траги на насилство, а случајот во полиција бил пријавен од страна на екипа на Итната медицинска помош.

Неофицијално станува збор за машко лице на возраст од 40 до 50 години кое најверојатно било бездомник.

Телото на починатиот по наредба на јавен обвинител е предадено на обдукција.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1