Мртво новороденче пронајдено кај Табановце


Мртво новороденче било оставено во тоалет на автопатот во близина на граничниот премин Табановце.

Телото на бебето утринава во 9:50 часот го пронашла хигиеничарката.

Од МВР велат дека телото на новороденчето е предадено за обдукција.granica carina tabanovce mk

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1