Му испрати писмо и се самоуби – го моли Берлускони да му го чува семејството


Италијански инженер се обесил во својот стан и оставил проштално писмо во кое го моли поранешниот премиер Силвио Берлускони да се грижи на неговото семејство.
silvio-berlusconi-sentences-to-year-in-prison.siВо прошталното писмо, 44-годишниот инженер, им се извинил на сите, како што напишал, бидејќи не бил добар во својата работа и не успеал да направи добар проект за новата куќа во која требало да се всели со семејството.
Инженерот зад себе ја оставил бремената сопруга и петгодишната ќерка.
Човекот во писмото напишал дека отсекогаш бил меѓу оние кои добро зборувале за поранешниот премиер, кого во прошталното писмо го замолил да се грижи за неговата жена и деца, бидејќи „нема доверба во институциите“.
Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1