Му пресадиле срце од сериски убиец – она што се случило ги шокирало сите


Мајкл Родригез бил човек на кој му било потребно ново срце за да може да продолжи да живее. Срце му нашле откако пичинал еден сериски убиец.

Но, во 2013 година, после трансплантацијата, Мајкл тврдел дека почнал да слуша некои гласови во главата кои му говореле да убива и дека имал неверојатна желба да гледа нечија крв.srce-operacija

За жал, тој потклекнал на овие гласови и пред да биде уапсен убил 23 жени и 4 мажи.

Неговата поранешна сопруга тврди дека за се е крива трансплантацијата, бидејќи нејзиниот сопруг почнал да убива после неа, а претходно не го правел тоа ниту давал некакви знаци за такво нешто.

Мајкл го добил срцето од Дерек Емери, а дали со него уште нешто минало во него оставаме сами да заклучите

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1