Синот на астрологот кој загина во сообраќајка проговори: Татко ми си ја предвиде смртта


Астрологот Златко Златковиќ загина вчера во сообраќајна несреќа додека се враќал од Виена во Србија.

Како што дознава Ало.рс, несреќата во која загина 54-годишниот Златковиќ се случила околу полноќ во Унгарија.zlatko-zlatkovik-640x832

Тој се занимавал со астрологија 35 години, а беше еден од основачите на Здружението на астролози на Југославија.

Според зборовите на неговиот најстар син, Златко си ја предвидел својата смрт.

– Татко ми си ја предвиде смртта. Цела година ме подготвуваше за тоа ако му се случи него нешто. Пред две недели ми рече каде сака да биде погребан, изјавил Милош, синот на загинатиот астролог.

– Ми зборуваше дека јас сум неговиот најстар син, дека морам да бидам силен, се да организирам. Не сакав да го слушам. Тој беше млад, не му беше време да умре, но сега сум сигурен дека претчуствувал дека ова ќе му се случи, откирл низ солзи Милош.

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1