Му се заканувале на премиерот и министри преку Фејсбук – уапсени двајца


Полицијата во Србија уапсила двајца под сомнение дека преку социјалните мрежи  упатиле повеќе закани кон животот на премиерот Александар Вучиќ и на неколку други министри во Владата на Србија.facebook-ap

Како што соопшти Министерството за внатрешни работи, во одвоени акции уапсени се М.М. (1963) и Д.К. (1971 поради сомнение дека сториле кривично дело загрозување на безбедноста.

Одземени им се компјутерите, а осомничените со кривични пријави приведени се во Вишото јавно обвинителство во Белград

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1