МВР го упаси убиецот на Бурим Идризи, кој беше изрешетан во Чаир


Полицијата соопшти дека го пронашла убиецот на 24-годишниот скопјанец, Бурим Идризи, кој беше убиен пред две години, пред угостителски објект на улицата „Џон Кенеди“ во Чаир.

Убиството го извршил 29-годишник со иницијали О.А., кој денеска бил пронајден на локалниот пат Зелениково-Моране и приведен од страна на полициските службеници.

Убиството се случи пред две години, кога од возило во движење беше пукано кон момчето. Тогаш полицијата соопшти дека Идризи со возило на итната медицинска помош бил пренесен во Ургентен центар Скопје, каде починал, а убиецот се дал во бегство. Според информациите од полицијата, на убиството му претходела расправија.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1