МВР ја потврди смртта на командантите Нато и Бегу


Едни од главните водачи на терористичката група во Куманово, Мирсад Ндрецај, алијас командант НАТО и Бег Ризај, командат Бегу се убиени во полициската акција, потврди денеска помошник министер за односи со јавност на МВР, Иво Котевски во изјава за МРТ.

Имено, во судирот меѓу полицијата и терористичката група во Куманово животот го загубија осум припадници на МВР, а триесетина беа повредени.

nato1-650x360

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1