Експлозија во Макпетрол во скопско Даме Груев – при отварање на сеф


Силна детонација денеска на пладне ги вознемири жителите на скопската населба Даме Груев.

Според информациите кои ги потврди и полицијата експлозијата се случила во деловни протории на компанијата Макпетрол.

Од СВР Скопје велат дека до експлозијата дошло при отварање на сеф, н омаат информции како се случило тоа.

policija sredna

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1