МВР ќе го гони за украден идентитет авторот на „Партиски вработена“


МВР ќе го гони за украден идентитет авторот на песните од скандалозната стихозбирка, на Агенцијата за млади и спорт.

На прес-конференцијата која се одржа денеска, Дарко Каевски соопшти дека полицијата покренува постапка за овој случај, за крадење на идентиетот на одредено лице , кое во неколку наврати јавно искажа дека тоа го направило.

Двете песни „Партиски вработена“ и „Моите соседи“ се потпишани од Даниел Пиљаковски кој демантираше дека тој ги напишал.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1