Познат редоследот на Евровизија – Македонија настапува после Бугарија


Денеска беше откриен и редоследот на земјите учеснички кои ќе настапуваат во двете полуфинални вечери. Македонија е 11-та по ред. Пред нас настапува Бугарија, а после нас Хрватска.

„Ај кју“ е бендот кој ќе ја претставува Македонија на Евросонг во Лисабон со песната „Lost and found“.

Еве го редоследот 

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1