Евровизиски плагијат: Хрватска со украдена песна обвинува авторот – престанете да лажете ми ја украдовте песната (видео)


Повторно и оваа година обвинување за плагијат на Евровизија.  Овој пат се работи за плагијат на песната на хрватската изведувачка Франка Бателиќ чија песна именувана како „Crazy“ .

Романскиот музичар Гуез тврди дека хрватскиот евровизиски тим лаже и дека е украдена буквално целата негова музика за песна која тој ја има објавено.

-Не постои бесплатна инструментална верзија од оваа песна, а продуцентот на хрватската песна ја злоупотребил целата музика. Престанете да лажете за мене, Романија не краде песни од Хрватска. Ви праќам бакнежи и за*бете со Евровизија, напиша на својот Фејсбук профил музичарот од Романија.

Но и покрај ова хрватскиот тим вели дека песната не е плагијат, сепак сами одлучете:

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1