МВР: Нема заглавени луѓе на улиците


IMG_0959Полицијата информираше дека сите луѓе кои со своите автомобили беа заглавени на критичните точки низ Скопје веќе се на сигурно.

Како што инофмрира МВР, нивните екипи се на терен и имаат контрола над ситуацијата.

Според информациите од полицијата, заглавени луѓе веќе нема.

Ужас: Пропадна земјата во Ново Лисиче – ги повлече автомобилите на паркингот (Фото/Видео)
Земјотре во Скопје вечерва
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1