МВР: Телефонската линија „192“ е во прекин


192 policijaМинистерството за внатрешни работи информира дека поради технички дефект бесплатната телефонска линија „192“ е во прекин.

Во моментов се работи на отстранување на дефектот, а сите оние кои имаат потреба да се јават во полиција тоа можат да го направата на телефонските броеви на полициските станици.

Телефонските броеви можете да ги најдете на следниов линк www.moi.gov.mk

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1